SYSTEMY PROWADZENIA

SYSTEMY PROWADZENIA

Rozszerz swoją działalność operacyjną o nowoczesne rozwiązania Case IH w zakresie kierowania i sterowania, takie jak AFS AccuGuide dla traktorów i kombajnów. Osiągając rok do roku doładność z 20 cm do 2,5 cm poprzez zastosowanie autoguide – jesteś w stanie zredukować koszty paliwa, nasion, środków ochrony roślin oraz nawozów, ale przede wszystkim redukujesz podwójne przejazdy; oszczędzasz czas, który z powodzeniem możesz wykorzystać do innych operacji. AFS Rowguide współpracuje z AFS Accuguide aby zapewnić dokładne sterowanie podczas zbiorów i minimalizować efekt zmęczenia operatorów podczas długich godzin pracy.

AFS AccuGuide™

System AccuGuide zaprojektowano razem z ciągnikiem lub kombajnem Case IH. Jeśli wybierasz opcję „Przystosowany do AccuGuide”, wszystkie elementy hydrauliczne i elektryczne są zamontowane w fabryce, zgodnie z normami produkcyjnymi najwyższej jakości Case IH. Zwiększa to niezawodność i pozwala zaoszczędzić czas pracy w porównaniu z montażem systemu jako wyposażenie dodatkowe. Jeśli zdecydujesz się korzystać z oszczędności i komfortu obsługi zapewnianych przez system automatycznego prowadzenia, wystarczy dodać komponenty AccuGuide (monitor AFS, sterownik nawigacji i odbiornik AFS 372), a Twoja maszyna będzie automatycznie jechać po wytyczonym torze z dokładnością do 2 cm. W pełnej opcji AccuGuide nowa maszyna Case IH jest w pełni wyposażona fabrycznie w system AccuGuide i można w pełni korzystać z systemu prowadzenia od razu po jej dostawie. System AccuGuide został idealnie połączony z koncepcją obsługi Case IH. Wyświetlacz AFS Pro 700 jest ergonomicznie zintegrowany w podłokietniku. Wszystkie menu są konfigurowane przez użytkownika w 6 oknach roboczych pokazujących mapy pól, ustawienia dotyczące prowadzenia oraz funkcje ciągnika i narzędzi. Aktywacja AccuGuide może być również zawarta w sekwencji na uwrociach, aby jeszcze bardziej ułatwić pracę – nie trzeba zabierać ręki z dźwigni Case IH Multicontroller, aby wcisnąć przycisk załączania.

AUTOPILOT™

Autopilot™ to układ kierowania, który może być zamontowany w maszynie każdego producenta. System wykorzystuje elektrohydrauliczny układ kierowniczy w celu automatycznego prowadzenia maszyny. Rozwiązanie to znacznie podnosi wydajność podczas przygotowywania pola, siewu i zbiorów, ponieważ maszyna precyzyjnie i powtarzalnie samodzielnie porusza się po wytyczonej drodze przez długi czas pracy.

EZ-PILOT™

System EZ-Pilot™ obraca kołem kierownicy dzięki wbudowanemu silnikowi elektrycznemu i może być używany razem z wyświetlaczem FM-750™ lub FM-1000™, aby zapewnić kierowanie maszyną bez dotykania koła kierownicy przez operatora. Silnik zintegrowany z kolumną kierownicy zapewnia łatwy dostęp do wszystkich paneli sterowania i nie redukuje miejsca na nogi w kabinie. Pozwala również na niezakłócone kierowanie ręczne, gdy wspomagany układ prowadzenia nie jest uruchomiony. Jest to idealny pakiet zapewniający wysoką dokładność w przystêpnej cenie.

EZ-STEER®

Ten podstawowy układ kierowania wspomaganego może być używany razem z monitorem EZ-Guide® 250, FM-750™ lub FM-1000™, aby prace w polu mogły być prowadzone bez dotykania koła kierownicy. Podczas gdy układ EZ-Steer® utrzymuje właściwy tor jazdy na nierównym podłożu, w pobliżu rowów, cieków wodnych i nabrzeży, operator może skoncentrować się na wielu innych czynnościach, takich jak kontrolowanie wydajności pracy opryskiwacza lub rozsiewacza czy podnoszenie jakości wykonywanej pracy i wydajności plonu, bez konieczności poświęcania uwagi na jednoczesne kierowanie ciągnikiem. Jest to doskonały układ, który umożliwia rozbudowanie systemu ręcznego prowadzenia i uzyskanie systemu kierowania bez dotykania koła kierownicy.

MECHANICZNE PROWADZENIE W RZĘDZIE

Prosty mechaniczny system zapewnia prowadzenie kombajnu wzdłuż rzędów uprawy. Zmniejsza to presję związaną ze żniwami przy pracy z szerokim hederem z dużą prędkością jazdy. Nie tylko poprawia to wielkość plonów, ale redukuje też zmęczenie operatora, pozwalając na uzyskanie dużej wydajności podczas żniw. Mechaniczne czujniki prowadzenia. Dwa mechaniczne czujniki dotykowe określają położenie kombajnu i wysyłają sygnały do układu kierowniczego, który zapewnia automatyczne prowadzenie kombajnu wzdłuż rzędów uprawy, nawet przy dużej prędkości jazdy i przy słabej widoczności.

CRUISE-CUT – UKŁAD LASEROWEGO PROWADZENIA

System z czujnikiem laserowym, który zapewnia, że kombajn jedzie wzdłuż krawędzi nieściętego łanu zboża. System prowadzenia z czujnikiem laserowym. Laser wykrywa krawędź uprawy (wysokość między nieściętą uprawą a ścierniskiem) i wysyła sygnał do układu kierowniczego kombajnu. Heder jest wówczas dokładnie prowadzony wzdłuż tej krawędzi. Czujnik laserowy jest montowany na kabinie i można go ustawić na monitorowanie lewej lub prawej strony hedera. Ponieważ system Cruise Cut wykorzystuje wiązkę lasera, doskonale działa w warunkach dużego zapylenia i w nocy. Powoduje to maksymalną wydajność przy znacznie mniejszym wysiłku operatora. Idealne rozwiązanie w przypadku, kiedy wiele maszyn o różnych szerokościach hedera pracuje na tym samym polu.