ISOBUS

ISOBUS

Jak sprawić, żeby Twoje życie i Twoich operatorów bylo łatwe i proste – odpowiedzia jest monitor dotykowy AFS zdolny do kontroli wszystkich narzędzi kompatybilnych z ISOBUS. Ponieważ wiekszość złożonych narzędzi i mechanizmów wymaga joystika ISOBUS, nasze maszyny sa przygotowane do plug and play. Pozwala to na łatwe przypisanie funkcji do narzędzi zgodnie z trybem ich pracy. Sterowniki zadania w wersji sekcyjnej i geograficznej umożliwiają zapisywanie danych wejściowych i zwiększenie efektywności. Operatora wyręcza funkcja automatycznego prowadzenia maszyny, która działa zawsze tak samo efektywnie – nawet po wielu godzinach pracy. Z kolei funkcje sterowania sekcjami i sterowania rzędami ograniczają zakładki odpowiednio o maks. 75% i 100%. Funkcja automatycznego sterowania rzędami pomaga ograniczyć zużycie nawozów i srodków ochrony roslin, a pozytywne efekty jej stosowania sa widoczne juz podczas siewu. Poza obniżeniem kosztu nasion można zoptymalizować wysokość plonów. Dzięki uniknięciu zbyt gęstego rozsiewania na uprawach, rośliny lepiej rosną i są zdrowsze.

KONTROLER ZADAŃ ISOBUS

Kontroler zadań ISOBUS oferuje szereg zalet, które czynią prace w terenie łatwiejszą i bardziej efektywną każdego dnia. GPS opiera sie na kontroli sekcji narzędzi ISO. Różnorodne aplikacje kompatybilne z ISOBUS. Prosta i kompletna dokumentacja. Kontrola kompatybilności ISO od różnych producentów wykonywana jest za pomocą jednego, w pełni zintegrowanego terminala. Wiekszą wydajność i oszczedność czasu przy przejściu z jednego na kolejne narzędzia. Oszczedność kosztów przy zakupie nowych narzędzi.

PODSTAWOWY STEROWNIK ISOBUS

Jeśli chcesz dokumentować wartości skumulowane, które dostarczaja użytecznych informacji na temat wykonanej pracy, doskonale sprawdzi sie podstawowy sterownik zadania. Dane przekazywane przez narzędzia sa dokumentowane w formacie ISO XML i można je łatwo przenosić pomiedzy elektroniczną książką pola, a sterownikiem zadania. W ten sposób w kilka sekund zaimportujesz zadania i wyeksportujesz dokumentację wykonanych prac.

SEKCYJNY STEROWNIK ISOBUS

Sekcyjny sterownik zadania udostepnia opcje dokumentowania i wiele innych funkcji. Moze na przyklad automatycznie wlaczac i wylaczac poszczególne sekcje belek opryskiwaczy czy sekcje rozrzutników na podstawie danych GPS i w zaleznosci od zadanej wielkosci zakladki. Ta funkcja jest szczególnie przydatna na uwrociach i polach o nieregularnym ksztalcie. Pozwala obnizyc o 5–10% naklady, np. na srodki ochrony roslin i nawozy, a dodatkowo umozliwia uzyskanie wyzszych plonów dzieki precyzyjnemu dawkowaniu srodków i zmniejszaniu liczby bledów.

GEOGRAFICZNY STEROWNIK ISOBUS

Sterownik geograficzny udostępnia takie same funkcje jak wersja sekcyjna, a dodatkowo umożliwia generowanie danych dla określonego obszaru. Nawożenie określonych obszarów podrzędnych można zaplanować, przeprowadzić i udokumentować na podstawie cyfrowych map nawożenia. Podobnie jak w przypadku sekcyjnego sterownika zadania wymagane jest połączenie z odbiornikiem GPS. System ISOBUS ułatwia obsługę dużych pras do belowania – i innych zgodnych narzędzi – dzięki monitorowi AFS z ekranem dotykowym.